KAS SINU KOPSUD ON TOLMUSED?

Kindlalt võib väita, et küünetehniku töö on üsna tervist kahjustav. Palju tolmu, kemikaalid ja kohati raske natuuriga kliendid, kes võivad närvidele käia. Nali, kliendid on siiski toredad – vähemalt minul. Küllaga on kemikaalid ja pidev peen tolm tervisele üsna ebavajalik, ning selle eest tuleks end kaitsta. Tolmu vastu võitlemiseks on peale korraliku tolmumaski turul ka imurid. Kuid millist imurit valida ja milliseid omadusi jälgid?

Imuritel on kõigil kolm peamist tegurit, mis määravad tihti hinna ja hinnatuse: 

1) Disain- kõrgus, pikkus, laius, asukoht, välimus. 

Igale ühele leidub oma. Laua sees või laua peal; madal või kõrge; roosa või valge; suurem avaus või väiksem. Omadusi on nii palju, et tänu sellele on ka variante mitmeid. Siinkohal ei ole ainuõiget, pigem tuleb leida variant, mis tundub kõige mugavam. Näiteks kui tegemist on tehnikuga, kes teeb enamasti ainult geel- või akrüülküüsi, on talle väga mugav kasutada lauapealset imurit. Samas kui salongis, kus tehakse tihti ka klassikalist maniküüri ja protseduure kätele, mis ei oma suurt kogust tolmu, oleks kõvasti mõistlikum investeerida lauasisesesse, kuna imuri laualt liigutamine on lõppudelõpuks lihtsalt ajakulukas ja tüütu. 

2) Võimsus- 25W ebay kogujatest kuni Nova Flaire-ini välja. 

Imurite võimsus on äärmusest äärmusesse ja siinkohal on oluliseks määrajaks hind. Üldiselt mida võimsam isend, seda krõbedam hind. Samas mida võimsam on imur seda suurem kasutegur. Suurepärane variant on keskmised imurid, näiteks alates 60W, millel on imavust võimalik ka reguleerida. Ka siinkohal leidub igale ühele oma, kes töötab vähem, investeerib vähem, kes rohkem see rohkem. 

3) Filtrid – chto eto?

Enamus tehnikud võibolla ei adugi, et tegelikult oleks päris lege variant imur ,millel on ka reaalne kasutegur, ehk mis koosneks rohkem kui ainult tolmukotist. On olemas variandid, kus kasutataks hepa filtri sarnast lahendust, mis on olemas ka regulaarsetes tolmuimejates, et vähendada õhusaastet ja püüda kinni maksimaalselt tolmuosakesi tänu spetsiaalsele filtri ehitusele. Sarnast tehnoloogiat kasutavad juba mitmed erinevate hinnaklasside imuri tootjad, kuid eestisse neid lahendusi kahjuks eriti jõudnud ei ole. Teine oluline filter, mis tasub mainimist on sõefiltri laadne filter, mis aitab õhku puhastada kemikaali aurudest, eriti tänuväärne inimestele, kes tegelevad akrüülküüntega. USA-s on isegi läbiviidud uuring salongides kasutatavatest õhupuhastitest, võrdlemaks, millised toimivad paremini ja millised mitte, kuna terviserikete arv antud erialaga seotult tõusis hüppeliselt. Sarnaste filtritega masinaid tuleb aga juba üle riigipiiri otsida.

Milline imur on minul?

Kuna mina ei viitsinud jamada välismaalt tellimisega, soetasin endale tolmukoguja www.nanails.eu lehelt. Tooteni jõudsin ma erinevate Facebooki postituste abil, kus antud imurit soovitati.  Jõudis ta minuni äärmiselt kiiresti, mille üle mul oli siiralt hea meel. Kingiks oli kaasa pakitud paar viili, mis on alati hea müüginipp.

Pakitud oli toode väga hästi, isegi liiga hästi- oleksin peaaegu sõrmest ilma jäänud. Ei teagi kas ma olen erakordselt kehv pakiavaja aga igal juhul läks mul sellega keskmiselt kauem aega.

Esmased muljed imuri kohta olid vastastikkused. Metall karkass ja äärmiselt kõrge müratase, samas imavus parem kui eelmistel odavamatel variantidel. Hakkasin kohe muretsema, kuidas õmmelda sinna mugavat padjakest, et muuta masin veidi kliendi sõbralikumaks, kuid suht kiiresti sain aru, et sellel ülemuretsemisel pole mõtet. Panin lihtsalt klassikalise käetoe imuri ette, klient toetab sinna oma küünarnukid ja käsi saab vabalt toetuda vastu imurit, mis aitab kliendil ka kätt võrdlemisi lõdvalt hoida. Samuti kui ruumis pole just miinuskraade, ei ole ka metallraam käe all külm. 

 

Olles kasutanud imurit juba mõnda aega, olen selle kõrguse ja kalduvusega harjunud, samuti mürataseme ja tolmuvabama lauaga. Samuti ei ole ma saanud ka randmepõletiku suurest tuuletõmbest. Väike nipp, mille jagas mulle Meriliis: Pese tolmukott iga tööpäeva lõpus puhtaks ja tolmu pritsiv imur on minevik. Kui nüüd mõni loeb suurte silmadega, et kas sa siis ei teinudki seda iga õhtu, siis ei, ei teinud. Kindlasti on siin veel hunnik tehnikuid, kes kasutas 20W imurit ja mõtles, et jube kehv imur ikka, endal kott tolmu täis. 

Milliseid tolmuimuried kasutate Teie ning kuidas olete nendega rahul? 

 

Lisa kommentaar

Close Menu
%d bloggers like this: