KUIDAS JOONISTADA MIKI HIIRT?

Kui avasid selle postituse mõttega, et mina küll never ei saa Miki Hiire joonistamisega hakkama, siis järgnev video on pühendusega just Sulle! 

Have some faith in yourself!

Viimasel ajal olen märganud rohkelt multikategelaste kasutamist küünedisainis. Kuna ka selle aasta moetrendid soosivad selliseid meistriteoseid, otsustasin kokku panna DIY ja seletada Miki Hiire baasil, kuidas joonistada multikategelasi.

1. Leia sobiv tegelane.
Mina valisin antud õpetuseks Miki Hiire, kuna see on viimasel ajal kuidagi eriti aktuaalne olnud küünevaldkonnas. Kui oled välja selgitanud, millist tegelast hakkad joonistama, kogu tema kohta pildimaterjali ning vali välja oma lemmik.

2. Step-by-step.
Tänapäeval pole absoluutselt tarvis jalgratast uuesti leiutama hakata. Kui oskad kasutada vana hea Mr. Google abi, on ka elu palju lihtsam. Nimelt on enamasti kõikide lemmiktegelaste kohta olemas juba väga täpsed juhised, kuidas neid joonistada. Tuleb need vaid üles otsida ja kasutada.

3. Harjutamine.
Kui pead joonistamist enda jaoks raskeks, harjuta enne seda paberil, kuna küüs on kumer ja sinna midagi kujutada on palju raskem. Eelnevalt joonistusi läbi tehes saavutad suurema kindluse

4. Staadium.
Tegelase edukaks kujutamiseks peab kogu pilt olema alati samas staadiumis ehk seisus. Näitlikult Miki Hiirele baseerudes − kui me visandame kergelt põhja valmis ja alustame värvide lisamisega, lisame kõik põhjavärvid enne igasuguste kontuuride tegemist. Järgmisena lisame varjud ja peegeldused ning alles siis kontuurid. Mõningal juhul on mõistlikum teha osad nn highlight’id hiljem, just sellised, mis on eriti kontrastsed. Üldjuhul tuleks ikkagi jälgida, et töö valmib ühtlaselt, siis pole vaja muretseda, et kõrv on väiksem kui silm ja üks silm on suurem kui teine.

5. Ruumilisus.
Et anda edasi ruumilisust ning efekti „nagu päris“, tuleks mõista, kust tuleb valgus ja kuhu ta loogiliselt langeb. Ehk siis kuhu tulevad heledad peegeldused ja kuhu tumedad varjud. Antud joonistuses ei pidanud ma vajalikuks lisada ruumilisust, kuna Miki Hiir on mulle tuntud eelkõige mitte ruumilisena. 

6. Pealislakk.
Minule isiklikult meeldib katta selliseid meistriteoseid matt-pealislakiga, kuna kui kasutada kõrgläikega pealislakki, on laki peegelduse tõttu raske tööd nii pildile saada kui ka reaalselt vaadata. Mulle tundub, et detailid tulevad paremini esile, kui puudub valguspeegeldus.

Ma loodan, et leidsid antud postituse abistavana ning palju edu harjutamisel.

„Harjutamine teeb meistriks!“

Lisa kommentaar

Close Menu
%d bloggers like this: